E;T;N 16.15 - 20.00; K 9.00 - 13.00

Pärnu mnt 317, 0 korrus. E;T;N 16.15 - 20.00; K 9.00 - 13.00

Üleõlakott ja rüht

Käekotid, arvutikotid, spordikotid… kõik kandmiseks üle ühe õla. See aga tähendab seda, et tekib eelistus, kummal õlal kotti kanda ja seda tehakse ilma pikemalt mõtlemata. Tagajärjeks on aga balansist väljas lihased ja seda üsna suures osas.

Kuidas mõjutab üleõla koti kandmine kaela:

Kotti kandes hoiad sa alateadlikult kaela kotist eemal, et raskust toetada paremini. See toob pinge kotiõlale ning kokkusurutud lihased vastaspoolele.
Probleem on aga selles, et õlal, kus kotirihm asetseb on kaks närvipõimikut – õla ning kaelapõimikud, mis pika koti kandmise järel kinni pitsuvad ning probleeme nagu näiteks peavalu tekitavad.

Kuidas mõjutab üleõla koti kandmine õlgu ning selga:Is-your-oversized-fashionable-handbag-worth-the-pain

Õlg, mis hoiab kotti roteerub taha ja on kogu aeg üles tõstetud. Selle tagajärjel väsivad ning pingestuvad lihased, mis hoiavad lülisamba ümbrusse ning abaluu juurde – selline väsimus tekitab spasme.
Väsinud lihased ei hoia ka rühti korralikult ning tekivad düsbalansid.

Kuidas mõjutab üleõla koti kandmine käsi:

Kui me tavaliselt käime, liiguvad meie käed kaasa, kuid kotti kandes hoiame me kotti paigal ja seetõttu on kotikäsi üsna staatiliselt paigal. Selline käimine on kehale raskem ning ebakindel. Samuti pitsub kotirihm käenärve ja võib pikaajalisel kotikandmisel tekitada kroonilisi valusid.

Kuidas mõjutab koti kandmine puusi ning jalgu:

Hoides kotti, muutub meie kehahoiak ja seega ka meie kõndimisviis. Jällegi pikaajalisel ühel õlal koti hoidmisel käime me liialt ebaloogiliselt kehale, mis tekitab liigestes teistsuguseid kulumisi ja põlvedele probleeme.

Mis meid aitab, et uuesti lihased balanssi saada?

Nagu näha mõjutab meid lihtne asi nagu igapäevane üleõla koti kandmine üsna palju. Selle vastu aitab kotiõla vahetamine, seljakoti kandmine üleõlakoti asemel, trenn, venitamine ning massaaž. Kui probleem on pikalt kestnud aita massöör väsinud ja ülepinges lihased oma normaalsesse pikkusesse tagasi ning lihaste erinevused vähenevad, mis viib rühi parenemiseni.

Hoolige enda ja oma lähedaste tervisest

Kelli Palmiste
Eviva OÜ