E;T;N 16.15 - 20.00; K 9.00 - 13.00

Pärnu mnt 317, 0 korrus. E;T;N 16.15 - 20.00; K 9.00 - 13.00

PMS ja massaaž

Enamus on meist kuulnud PMSist ehk pre menstruaalsest stressist. Selle kohta visatakse nalja ning arstid ei võta seda alati väga tõsiselt. Asjaosalistele endaile on see aga tihtipeale üsna ebameeldiv, pidev ja ahastust tekitav igakuine kaaslane.On see midagi sellist, mille vastu ei aita muu kui hambad ristis kannatamine?

young couple

Mitmed kirjutised väidavad siiski, et sümptomeid on võimalik leevendada, kui luubi alla võtta oma elustiil, muuta see tervislikumaks ning seda jälgida. Lihtne eksole? Tegelikult see nii lihtne aga pole. Usun, et nii mõnigi naine jägib oma igapäevast toitumist ja treenib teadlikult, kuid upub siiski vahel masendusse. See on aga normaalne ja ei tohiks alla anda. Vahel aitab trennistiili muutus, vahel mõne „patu“ ehk maitsva toidu söömine – kindlasti ka endale mõningate hellitavate protseduuride lubamine.

Mida aga PMS endast siis kujutab ja kuidas selle vastu võidelda?

PMS sümptomid:

Keskendumis häired, närvilisus, pundunud tunne, pinges olek, peavalud, seljavalud, halb mälu, väsimus, depressiivsus, kõulahtisus või kinnisus, kerge ärrituvus, nutuhood, tundlikud rinnad, isud, liigeste ja lihaste valud.

Mida annab teha :

  • Kaasa aitab suitsetamise vähendamine ja loobumine.
  • 8 tundi und – uni on meie organismile väga oluline, aidates taastuda päevakoormusest ning stressist, lõõgastades lihaseid ning andes meile jõudu mõttetööks.
  • Tervislik toitumine  – eriti pöörata tähelepanu üleliigse soola, suhkru, koffeiini ning alkoholiga liialdamise piiramisele – miks ? Õigesti söömine ning liigse soola, suhkru ja küllastunud rasvade söömise piiramine aitab suuresti hormoonide reguleerimisele kaasa. Ka vee joomine on siinkohal oluline, kuna see aitab kehal paremini sööduga toime tulla, seda lõhustada, omandad ning üleliigset väljutada.
  • Õigesti söömisele lisaks ei tohiks karta ka söögilisandeid ja vitamiinie, eriti meie pimedas keskkonnas, kus soojusest ning päikesest on organismi jaoks puudus. Mida võtta juurde –  foolhape B10 ja 11, Kaltsium koos D-vitamiiniga, Magneesium, Vitamiin B-6, Vitamiin E.
  • Igapäevane liigutamine. Trenn aitab mitmeti, kuna vereringe kiirenemine, aitab hormoonidel  kiiremini kehas ringelda ja samuti neid hajutada. Loomulikult ei saa ära unustada endorfiine, mida trenn aitab kehal võimendada. Lisaks aitab trenn ja hea füüsiline vorm vähendada valu.
  • Jooga – on leitud, et naised, kes käivad joogas suudavad oma keha ja vaimu paremini kontrollida, kuna jooga nõuab keskendumist ja oma keha kuulamist. Samuti on see üsna korralik füüsiline koormus, mis aitab jällegi üleliigseid hormoone talitseda ning endorfiine juurde tekitada.
  • Massaaž, kuna lõõgastumine on võimas relv. Kui su keha on lõdvestunud, suudab süda teha oma tööd ilma pingeta, sinu seedesüsteem saab töötada ilma takistusteta ja aju suudab  emotsioone menetleda ilma segavate faktoriteta. Mitmed katsed on kinnitanud, et massaaž suudab PMS sümptomeid vähendada kuna aitab keha hormoone reguleerida.
yoga-in-sabina-italy

https://www.facebook.com/pages/Anatomy-In-Motion/147107135344108

Stress, negatiivsed tunded, tujutus ning ärrituvus ei ole kellegi jaoks atraktiivsed. Seda enam, et see väsitab organismi ja tekitab enneaegset vananemist. Leidke endale need õiged vahendid, mis teid aitavad ja kasutage neid. Samuti ei tasu alahinnata kaaslaste toetuse jõudu – kui teile kallis inimene mõistab ja toetab on igasugune päev kergem ja ka kõige hallim päev päiksekiire võrra kaunim.

Päikest ning positiivsust!

Kelli Palmiste
Eviva OÜ