E;T;N 16.15 - 20.00; K 9.00 - 13.00

Pärnu mnt 317, 0 korrus. E;T;N 16.15 - 20.00; K 9.00 - 13.00

Pisted küljes

Tahaks teha trenni või minna poest jala koju – tempo on mõnus ja meel on hea kui äkki pead peatuma, kuna tunned nagu löödaks sulle noaga külge. Hingamine muutub pinnapealseks ning kiireks, valu on tugev ja väga ebameeldiv. Kogu tuju on läinud ning niipea enam uuesti katsetada ei taha.

Miks pisted tekivad?

running-to-lose-weight

  • Liiga kiire tempo – Kõige tavalisem põhjus on see, et me alustame trenni liiga innukalt.
  • Vale hingamine – pisted küljes tekivad tihtipeale kuna meie roidevahelihased – hingamislihased – on treenimata ja võhma on vähe. Võhma on aga raske juurde saada, kui valu takistab edasi treenimast ja tõmbab hingamise kinni.
  • Tekivad gaasid – te olete söönud natukene aega enne trenni, liigutamisel ainevahetus aga kiireneb ja nii ka seedimine. Kui aga söök on olnud raske tekivad gaasid ja valu ongi kohal.
  • Joomine – kuidas nii ? Vett peab tarbima trenni ajal ! Tõsi, organism peab saama turgutust, et ei tekiks krampe ja treening mööduks sujuvalt. Häda peitub sellest, et tihtipeale armastatakse juua liiga külmi jooke. Või armastatakse spordijooke, vahel ei sobi aga mõningad koostisosad teie organismiga.

Mida teha saaks?

bea06cd1cb09be39_side-stretch.preview

  • Õppige õigesti hingama ! Kõhuhingamine on kõige tervislikum hingamisviis ning aitab ka stressi leevendada, kuna sügavalt hingates saab kogu meie organism hapnikku, mis annab meile jõudu. Samuti hakkavad lihased paremini tööle ning verevarustus paraneb. Me saame juurde energiat ning treening on efektiivsem.
  • Treenige oma korsettlihaskonda – kui kõhu/selja/külje lihased on tugevamad aitab see treeningule igati kaasa ning pisted vähenevad.
  • Soojendus !!! Enne treeningut kindlasti soojendus  ja alustage trenni rahulikult järkjärgult tempot üles võttes. Pärast trenni tuleb ennast venitada – käsi üle pea ning tunnetage, kuidas lihased venivad puusast kuni sõrmeotsteni. Nii annate ka roidevahelihastele vajalikku liikuvust. Lihased ei tõmbu enam nii kergelt krampi ja järkjärgult iga treeninguga pisted vähenevad.
  • Valige õige tempo – liiga kiire tempo võib tunduda efektiivsem, kuid kui keha pole sellega harjunud annab ta endast märku.
  • Vältige söömist nii 3-4 tundi enne trenni, sööge kergemaid asju – leib, pasta, tummine ja rasvane liha seeduvad aeglaselt ja võivad tekitada probleeme.
  • Jooge toatemperatuuril vett.

Need on esmased soovitused, mis enamasti mõjuvad – lihtsuses peitub võlu.

Mõnusat hingamist/treenimist!

Kelli Palmiste
Eviva OÜ