E;T;N 16.15 - 20.00; K 9.00 - 13.00

Pärnu mnt 317, 0 korrus. E;T;N 16.15 - 20.00; K 9.00 - 13.00

Patellafemoraalne valu põlves

Ebanormaalne patella kõhre pehmenemine, mis tekitab valu põlve eesosas.

Faktid:shutterstock_127210823-385x256

• Selline valu on kõige levinum kroonilise põlvevalu tekitaja
• Valu suureneb/süveneb füüsilise tegevuse või pika istumise järel
• Kroonilist valu ja põletikku tekitab patella, mis liigub üle reieluu alumise osa
• Ravi sisaldab endas patella õiget joondumist, kasutades ära reielihaseid.

Mis seda põhjustab?

Kõhr, mis asub patella all, on naturaalne põrutuste /shoki neelaja. Nüüd kui põlve kasutatakse liiga palju, saame vigastada või juhtub midagi muud, mis põlve kahjustab, põhjustabki see suuri muutusi põlves ja kõhres. Kui kõhr pole enam sile tähendab see, et liigutus on valulik.

Sümptomid

Sümptomiteks on enamasti ebaselge valu põlve sees eesosas, mis suureneb aktiivsuse tagajärjel (jooksmine, hüppamine, ronimine või treppidest üleskõndimine), samuti ka pika istumise tagajärjel. Mõningatel juhtudel võib ka tunda olla kerget jäikust või takistatust. Kui sümptomeid ignoreerida võib see viia reielihase jõu kaduni, mis tähendab, et jalg „kaob alt ära“. Samuti võib tekkida kerge paistetus.

Ravi

Enamasti ilmneb see probleem ilma paistetuse ja sinikateta ning enamik saavad abi puhkusest, külma peale panekust, toest, kõrgemale tõstmisest, põletike vastastest tablettidest ning füsioteraapiast.
Põlvele on väga hea ujumine, kuna see aitab tugevdada lihaseid, niikaua kuni füsioterapeut saab puusa ja reielihastega sügavamalt tööle hakata.
Lisaks aitab põlve toetada kinesioloogiline teipimine, mis aitab kiiremini jalule saada ning paistetust ja jala alt ära kadumist vähendada.

Täispikk artikkel siit: http://bit.ly/1pwotrl

Terveid põlvi!

Kelli Palmiste
Eviva OÜ