Mortoni Neuroom

Mortoni neuroon on valulik seisund, mis mõjutab kõige tavalisemalt meie jala padjandi teise ja kolmanda või kolmanda ja neljanda varba vahelist ala. Võib tunduda nagu sul oleks kivi kingas või oleksid sokid kehvasti jalas, olles selle koha juures krousis.

Mida see tähendab?

Mortoni neuroom tähendab, et kiud on paksenenud ning suruvad närvile, mis viivad varvasteni.

Tunnused:

  • Valu, kui on vaja raskust kanda (kontsad, kitsas king) Tihtipeale annab valu tunda juba lühikese aja jooksul.
  • Valu võib olla torkiv, põletav, terav vahel võib esineda ka tundetust – see on individuaalne.

Põhjustajad:Mortoni Neuroom - Eviva

Kõrged kontsad – nii mõnigi on saanud leevendust, kui on vahetanud kõrged kontsad madalamate vastu, millel on ka laiem nina.

Siinkohal on ka oht, et Mortoni neuroom aetakse segamini artriidi või põletikuga, vahel ka mõne traumaga. Kuna tunnused on sarnased ja piirkond raskesti tuvastatav. Ka röntgen ja MRI ei pruugi alati täpset vastust anda.

 Ravi:

  • Süstid. Siinkohal on aga probleem selles, et vahel ilmneb põletik üsna hilja pärast probleemi tekkimist ja  süste saab teha ainult mõnedMortoni Neuroom - Evivakorrad,enne kui see hakkab liialt degenratiivset mõju avaldama ligamentidele ja sidekoele.
  • Kui üks süst ei aita on ka variant, et neuroomi süstitakse lahjendatud alkoholi (4%), alkohol põhjustab kiulises probleemiallikas liigsete kiudude kärbumise.
  • Vahel aitab ka pehmendus varvaste vahel, mis aitab luid laiali ajada, mis annab närvile enam ruumi, et vähendada survet . See on aga teistpidi ebamugav, kuna tegemist on ikkagi võõra asjaga jalanõus.
  • Kui eelnevad lahendused ei aita pakutakse patsiendile tihtipeale ka kirurgilist sekkumist. Siin on oht, et võib tekkida armistumisest tingitud uus neuroom, mida juhtub umbes 20 %.
  • Üsna palju on aga viimasel ajal hakatud tegema radioloogia või ultraheli abil. Ja siiani on näitajad pigem positiivsed, kui tehakse süste alkoholi või steroididega ultraheli abil.

http://mayocl.in/1sqmEgM

Väike jalg ning tilluke närvi pitsumine aga häda on suur ja igapäev üsna valulik. Tahtke teada oma probleemide põhjuseid – väike asi võib viia suureni.

Kelli Palmiste
Eviva OÜ