E;T;N 16.15 - 20.00; K 9.00 - 13.00

Pärnu mnt 317, 0 korrus. E;T;N 16.15 - 20.00; K 9.00 - 13.00

Massaaž ja operatsioon

Operatsioon on niiöelda suur trauma, millest taastumine võtab kaua aega. Paljud aga ei tea, et on olemas paar moodust massaaživallast, millega saab operatsiooni järgset paistetust alandada ning seega ka haava paranemist kiirendada. Nendeks on õrn lümfimassaaž ning kinesioloogiline teipimine – algselt orienteritud lümfiteraapiale ning hiljem võib lisada sinna ka toetava funktsiooni lihastele, liigestele.

 Kuidas lümfimassaaž aitab? foto-025

Lümfimassaaž on õrn massaaž, mis on orienteritud lümfisüsteemile – ehk meie immuunsüsteemile. See parendab lümfisüsteemi tööd aidates paistetust loomulikul teel alandada, seeläbi alaneb ka valu ja põletik. Kui lisada sinna juurde kinesioloogiline teipimine, pikendab see tehtud lümfimassaaži töö mõju ning kiirendab veelgi operatsiooni järgset paranemist. Ka kipsi puhul saab paistetust efektiivselt alandada, kuna ligipääs ligematele lümfisõlmedele on olemas ja ka kaugem mõjutamine aitab paistetust oluliselt alandada.

 Kuidas haavade korral tegutseda?

Haavade puhul peab muidugi olema selge, milline on paistetus, on see väga põletikuline ehk isegi mädane või paraneb haav ilusti. Esimesel kahel juhul ei tohi lümfimassaažiga enne aga haava ligi väga minna kui see on hakanud paranema. Kinesioloogilise teipimisega saab aga akuutset põletikku alandada ning kui teip panna haavast kaugemale, kuid küllalt ligidale, et ta aitaks lümfisüsteemil tööle hakata, aitab ka see paistetust ja põletikku alandada. Kõige kindlam on muidugi oodata, kuni haav on akuutsest põletikust küllalt paranenud ja on selge, et sinna võib ka kätega päris ligi minna. Üle niiöelda lahtise punetava haava ei tohi muidugi minna, aga haava ümbrusest saab paistetus efektiivselt alandada ja seetõttu saab paranemist ning liiges-lihasliikuvust oluliselt kiirendada.

 Kas iga massöör võib taastusravi teha? Äkki saaksin siis ka ise hakkama?

Spetsiifilist massaaži peaks alguses kindlasti tegema litsenseeritud massöör, kes teab, mida ta teeb. Sama käib ka teipimise kohta. Samas on võimalik kergemaid võtteid edasi õpetada lähedasele, kes saab nii ka kodus teraapiat jätkata ning vähendada massööri juures käimist ja sellevõrra rahakoti sisu hoida.

Konsulteerige, küsige, tahtke teada oma võimalusi ja ärge kartke küsida tunnistusi läbitud koolituste kohta – inimene, kelle juurde te lähete tegeleb teie tervisega!

Hoolige enda ja oma lähedaste tervisest.

Kelli Palmiste
Eviva OÜ