Registreeri massaaž‎ile

Liitu Uudiskirjaga

Liigeste hüpermobiilsus

Hüpermobiilsus

Liigeste hüpermobiilsus sündroom on konditsioon, kus liigesed liiguvadväga lihtsalt üle normaalse raadiuse,mis selleliigese jaoks on õige. Tihtipeale on hüpermobiilsus päritav ja tihtipeale ei põhjusta see hädasid ega vaja ravi. Siiski võib sellest sündroomist tulenevalt olla tunda valu põlvedes, sõrmedes,puusas ja küünarnukkides.

Mis seda põhjustab?hypermobility

Enamasti on üliliikuvus pärilik. Teatud geenid on vastuvõtlikumad ning seetõttu on suur tõenäosus, et kui sinu vanematel on üliliikuvad liigesed on need ka sinul. Geenid, mida loetakse vastutavaks on geenid, mis toodavad kollageeni – tähtsat proteiini, mis aitab kudesid kokku „liimida“.

Millised haigused on riskifaktoriks?

Liigeste üliliikuvus on ka harvaesineva, päritava konditsiooni Ehler- Danlos sündoomi osa. Mille iseloomuks on sidekoe nõrkus kehas. Ka leidub hüpeermobiilsust tihti Downi sündoomiga inimestel ja neil, kel on Marfani sündroom. Haigus, kus sünnist alates on laps  pikka kasvu ja kõhna kehaehitusega ja nahaalust rasvkudet on vähe – tekkepõhjus on teadmata,kuid enamasti saadakse see pärilikul teel oma vanematelt.

Sümptomid ja tunnused4941_image

Kuna liigesed on suutelised liialdatult liikuma on need inimesed ka enam vigastustele altid. Nagu eelpool mainitud võivad sümptomiteks olla valu liigestes.

Enamasti on kõrgem esinevus nihestustel ja väljaväänamistel. Ka skolioosi esineb nendel isikutel tihemini, mis võib viia selja valuni. Enamasti väheneb liigeste hüpermobiilsus ajaga, kuna me muutume looduslikult vähem paindlikuks.

Tunnusteks loetakse ka võimet panna peopesad vastu maad, kui põlved on täielikult välja sirutatud, kui sinu põlvede või küünarnukkide ülevenivus on üle 10 kraadi normist ning pöidla suutlikkust katsuda kätt.

Ravi

Kuna enamasti ei tunne te ennast kuidagi teisiti, ei vaja seekonditsioon ka ravi. Tihtipeale muutub üliliikuvus ka täiskasvanuks saades paremaks.

Kui ravi on vajalik koostatakse vastav individuaalne plaan.

  • Võidakse kasutada medikamente, et leevendada valu ja põletikku
  • Väga suur roll on ÕIGEL treenimisel, et vältida vigastusi.
  • Kodustes tingimustes määratakse tihtipeale kerged võimlemisharjutused ja vajadusel käsimüügi valuvaigisti
  • Vahel on ka füsioteraapia vajalik, et vigastada saanud piirkonda taastada ning ennetada uusi vigastusi

Prognoos

Enamasti ei pea genereeruvate haiguste pärast muretsema,kuid siiski võib juhtuda, et kõhred võivad degenereeruda ja atriit tekkida.

http://bit.ly/2eTlttu

Nagu näha ei pea suurelt jaolt muretsema, kui teie liigesed painduvad enam, kui teistel. Siiski tasub olla treenides ettevaatlik ning näiteks Yumeiho massaaži võttes, tuleks samuti massööri teavitada, kuigi ta peaks oskama seda ise massaaži käigus näha ning vastavalt võtteid korrigeerima.

Püsige liikuvad!
Kelli Koppelmann
Eviva OÜ