E;T;N 16.15 - 20.00; K 9.00 - 13.00

Pärnu mnt 317, 0 korrus. E;T;N 16.15 - 20.00; K 9.00 - 13.00

Lihaste düsbalanss

Kui üks pool kehast on nõrgem kui teine on üsna tõenäoline, et mõne aja pärast tekivad teil rühiprobleemid, mis tekitavad paremal juhul lihasväsimust, halvemal juhul muutusi ka skelettsüsteemis.

Mida aga lihaste düsbalanss õieti tähendab?

Lihaste düsbalansi all mõistetakse närvilihas aparaadi ebatasakaalu motoorses lihasketis – põhjustatuna lihaste nõrkusest või lühenemisest, näiteks sirutajate ja painutajate vahel.  Lihased võivad närvisüsteemi vahendusel muutuda paremini erutuvateks, hüperaktiivseteks ja isegi lühenenuks või nad võivad muutuda alaerutuvateks, nõrgenenuks ja isegi atrofeerunuks.

Närvi-lihase düsbalansid tekivad:

 1. Kehaline alakoormus noores eas
 2. Monotoonsed liigutused
 3. Vigastused, tugiliikumisaparaadi ülekoormus – nt traumad, pikaajalised probleemida
 4. Ühekülgne sportlik treening
 5. Väsimus, kestev düsbalanss

Miks on düsbalanss kahjulik ning nõuab tähelepanu?muscle-imbalances

Kuna see võib esile kutsuda erinevaid liigesprobleeme

 •  liigeskinesmaatika häirumine
 •  liigeskõhre kahjustus
 •  liigese ebastabiilsus
 •  vigastused
 •  liigeslukustumise
 •  lihaste jäikus vähendab liigeslibisemist ja lihaste nõrkus suurendab seda.

Meie organism on imeline, kuid vajab hoolt ning jälgimist, et ta meid hästi teeniks. Nagu näha võib selline lihtne asi nagu venituste mitte tegemine ja pidev sundasend päädida üsnagi tõsiste tagajärgedega – mõningatel juhtudel koheselt, mõningatel juhtudel aastate pärast. Mida kiiremini aga probleemile jaole saadakse seda parem.

Massöör näeb oma tööd tehes, milline on lihase pikkus – pinge olukord ja peaks suutma vastavalt ka oma tööd teha. Lõdvestades ja venitades või ärritades lihast olenevalt kas on vaja lühenenud lihast oma õigesse pikkusesse saada või üleveninud lihas jällegi oma toonusesse tagasi aidata. Kui inimene tegeleb endaga ning käib ka  massaažis saab massöör üsna hästi hoida lihaseid balansis, ennetada probleeme ning vähendada vigastuste ohtu suurel määral.

Võtke aega iseendale ning hoolige enda ja oma lähedaste tervisest!

Kelli Palmiste
Eviva OÜ