E;T;N 16.15 - 20.00; K 9.00 - 13.00

Pärnu mnt 317, 0 korrus. E;T;N 16.15 - 20.00; K 9.00 - 13.00

Kiropraktika

Palju küsitakse, mis on massaaži ja kiropraktika vahe. Järgnevad küsimused ja vastused võtsin Dr gerly Truuväärt koostatud Korduma kippuvad küsimused voldikust*. 

  • Millel põhineb kiropraktika? Meie keha on kombineeritud, keeruline organism,images kuid võib ütelda, et kogu keha toimimise kontroll on närvisüsteemi töö. Iga raku, koe, organi ja süsteemi funktsioneerimine sõltub just sellest, kuidas närvisüsteem töötab. Avarii, emotsionaalne stress, halb rüht, toitumine(kemikaalid, rohud, toksilised ained, saastatus, alkohol), korduvad ja monotoonsed liigutused (rutiinne töö) ja paljud igapäevased toimingud võivad põhjustada selgroo ebanormaalse liikumise ja vale asendi. See omakorda ärritab haavatavat närvisüsteemi ning põhjustab selle üle- või alatalitluse, tekitades ebakõla kõigis organites. Kiropraktikud otsivad valude ja funktsioonihäirete peaõhjust. Keha tervendab end ise, kui selleks võimalus antakse.
  • Kes on kiropraktik? Kiropraktik on spetsiaalse koolituse saanud arst, kes oskab korrigeerida, ennetada, avastada, vahendada, stabiliseerida ja ära hoida häireid närvisüsteemi funktsioneerimises.
  • Mida kiropraktik ravib? Kiropraktika eesmärgiks ei ole ravida kindlat organit, vaid korrigeerida selja- ja peaaju omavahelist kommunikatsiooni, et taastada tasakaal organismis.
  • Kas kiropraktika on ohutu? Kui kiropraktilist ravi osutab spetsiaalse koolituse saanud arst, on see ohutu. Kiropraktiline ravi on ohutum kui selgroo operatsioon, lihaseid lõdvestavad rohud ja valuvaigistid. See on nii ohutu, et seda tehakse vastsündinutele, rasedatele ja eakatele inimestele.
  • Kas see võib muuta mu selgroo liiga liikuvaks? Ei. Ainult need selgroo lülid, mis on blokeerunud, saavad korrigeeritud. See aitab nõrgenenud lihastel ja sidemetel stabiliseeruda ja paraneda ning taastada selgroo õige asendi.
  • Kas luud võivad liikuda liiga palju? See on ülimalt ebatõenäoline. Kiropraktilisel korrigeerimisel kasutatakse parajat hulka energiat, mis suunatakse kindlasse kohta, kindlat nurka ja õiget ajastust. eesmärgiks on taastada selgroolülide õige positsioon ja omavaheline liikumine, et inimese keha saaks taastada algse harmoonia.
  • Mis tekitab selgroo korrigeerimisel hääle ehk “raksu”? Mõnede korrigeerimismeetodite puhul tekib heli, kui gaasid ja vedelikud liigendites liiguvad. See on sarnane šampusepudeli korgi avamisele. See hääl on kummastav, kuid ei mõjuta korrigeerimise kvaliteeti ega väärtust.

Loodan, et nii mõnigi küsimus leidis nendest küsimustest ja antud vastustest vajalikku infot.

Kui nüüd rääkida minu erialastest massaažidest siis kiropraktika koolitusi ma läbinud pole ja seega neid võtteid ka ei kasuta. Yumeiho – inimese lülisamba ja vaagna korrigeerimine – on minu puhul kõige ligem, mis tuleb kiropraktikale. Mida ma aga panen südamele, on oma enese keha kuulamine. Kui rüht on vale tulenevad sealt mitmed probleemid, mida annab lahendada organismile omasemalt kui tablettide näol. Uurige erinevaid massaažiliike, teadke oma võimalusi ka kiropraktika vallas ning kui teil on küsimusi küsige. Ei tohi karta küsida tunnistusi läbitud koolituste kohta – teie tervis on see, mis asetseb massööride, arstide, kiropraktikute ning lõppeks teie endi kätes.

Hoolige enda ja oma lähedaste tervisest!

Kelli Palmiste
Eviva Happyness OÜ

* Siinkohal kinnitan, et ei oma mingeid õigusi kasutatud materjalide kohta küsimus-vastus stiilis. Kõik õigused kuuluvad Dr Gerly Truuväärt´ile.