E;T;N 16.15 - 20.00; K 9.00 - 13.00

Pärnu mnt 317, 0 korrus. E;T;N 16.15 - 20.00; K 9.00 - 13.00

Kaelanärvid

Mis funktsioon on kaela närvidel?

Kaelanärvideks loetakse seitsmest kaelalülist väljuvat närvi meie lülisambas. Neid märgitakse numbrite ja tähtedega vastavalt C1 kuni C7. Need närvid on osa meie kõige olulisematest kogu närvisüsteemis, kinnitudes lihastele meie ülakehas.

Iga närv stimuleerib ühte osa meie ülakehast. Iga närv võib jaguneda erinevate kehaosade vahel ning teatud kehaosa võib olla seotud enam kui ühe närviga.

Mis närv mida stimuleerib?seljalulistik

Pea ja kael on ühendatud närvidega C1,C2 ja C3. Lihas, mis asub meie rinnaku alumisel osal ning on hingamiseks vajalik on ühendatud närvidega C3,C4 ja C5. Ülejäänud C5-C7 koos rinnaku närvi Th1 jagunevad osadeks, mis stimuleerivad õlgu, käsi ning sõrmi, koos mõningate lihastega rindkeres.

Miks on kaelanärvid nii olulised?

Kaelanärvid on hädavajalikud aistingute ning motoorse kontrolli jaoks. Haigused ja  kahjustused võivad viia osalise või täieliku tunde või liigutuse kaotuseni ülekehas. Ka võib see kahjustada autonoomset närvisüsteemi meie torsos, mis tähendab probleeme meie seedesüsteemis, hingamises ning sisikonna ja põie kontrollis.

 

dermatomes_11319593097567Vigastused

Vigastused ülakehas on enamasti ohtlikumad kui vigastused alakehas, kuna tõsine kahjustus ülekeha närvidele võib tähendada torso ja jäsemete halvatust.

Kõik, mis jääb kaelalülist C3 ülesse poole tekitab viga saamise korral seisundi, kus inimene ei suuda iseseisvalt hingata, kuigi respiraatoriga on teda võimalik elus hoida.

Siit siis ka vastus, miks teie massöör peaks käeprobleemide korral ka kaela ja õlavöötme üle vaatama. Tihtipeale saab ka kinesioloogilise teibiga aidata ülepinges lihastel närvi vabaks lasta, et oleks kergem hingata.

 

Kui närvid on kinni, annab meie keha märku sipelgatunde, närvi ja lihasvaludega. Niiet vaadake eile postitatud videot ja sättige oma asend tööl ning kodus paika, võimelge ja liikuge iga tund istumise kohta. Siis ei sure öösel käed, ega valuta pea nii lihtsalt.

Närvid terveks!

Kelli Palmiste
Eviva OÜ