Registreeri massaaž‎ile

Liitu Uudiskirjaga

Alusta väljas treenimist õigesti

Kevad on täies mahus ja lootuses käes ja trenni tahaks ikka õues juba teha. Mida peaks aga meeles pidama kui oled algaja või alustad pärast sisetreeninguid jälle väljas oma keha ja vaimu treenimist.

Rattaga sõitmine:

Rattasse investeerimine on huvitav ja ärevust tekitav, sest on nii palju erinevaid võimalusi.. ja hindu. Kui ratas käes on suurem võimalus, et lähed rattaga tööle, teed mõnusa nädalavahetus matka

 

või miks mitte minna piknikule. Mida siis aga jälgida

  • Esiteks osta õige ratas: kas sa tahad enam sõita maastikul või linna, mägedes või lihtsalt perega nädalavahetusel kuskile minna? Esimene asi on teada, milline on sinu ratta sõitude eesmärk,http://www.dreamstime.com/royalty-free-stock-photos-woman-enjoy-recreational-mountain-biking-countryside-path-recreation-image37927338Kõige parem oleks isegi proovida erinevaid brände ja suurusi – ratta raam on väga oluline,et see sobiks sinu pikkusega – See toob järgneva punkti juurde
  • Enneta valu ja vigastusi: isegi kui su ratta raam vastab sinu mõõtudele, pead olema kindel, et oled ta õigesti seadistanud. Sadula kõrgusest kuni õige kiivrini saate abi küsida mis tahes ratta poest – uskuge see tasub ära. Keegi ei taha kannatada põlvevalude käes ja seetõttu kalli ratta nurka visata.
  • Kui plaanid teha trenni, siis tee endale korralik kava: eriti juhul, kui sa oled algaja rattasõitja oleks mõistlik teha kerge plaan – valida välja vastavad rajad ja trenni pikkus.

Näiteks kui sa plaanid minna maastikule peaksid arvestama sellega, et suure tõenäosusega võid sa kukkuda. Niiet jällekord, loeb ratta suurus, kiiver on kohustuslik. Jälgi oma keha – enamasti on maastik ebatasane ja seal on palju künkaid, lompe, juurikaid.. hoia oma küünarnukid ja põlved pehmed, et shokk oleks minimaalne. Väldi ka liiga tugevalt lenksust kinni hoidmist ja kui vaja pedaali üldse püsti seistes, et anda seljale puhkust.

NB! Kõige parem on tõsise trennisoovi korral , liituda mõne harrastajate rattaklubiga. Seal on enamasti vähemalt kaks inimest, kes on kursis ratta õigete kabariitidega ja oskavad anda soovitusi ning nippe sõitmiseks. Samuti on alguses tempos parem püsida, kui on palju inimesi, kes jälgivad, et keegi maha ei jääks. Üks selline on näiteks FB-s tipikate rattamatkaklubi. Veel on see hea kuna alati on paigas kuhu minnakse ning raja pikkus.

Jooksmine

Young woman running outdoors in a city park on a cold fall/winter day (motion blurred image)

Sa võid olla kogu halva ilma perioodi jooksnud erinevatel raskustel jooksulindil ja heas vormis, õue minnes on olemine ikkagi teine. Nii mõnigi asi, nagu ilm, on sinu kontrolli alt väljas ja väljas olevad künkad ning mäed on teised, mis kallak lindil.

  • Alusta üleminekut aeglaselt: eriti juhul, kui oled tavapäraselt masinatel jooksja. Mida aeglasemalt alustad, seda parema põhja annad sa lihastele ja õpid tundma maastikku, mis kokkuvõttes teevad sinust parema jooksja.
  • Ära tee järgnevaid vigu: jooksed vanade jalanõudega, mis ei toeta su jalgu enam kuidagi, sa ei tee soojendust, ega hiljem venitusi, sinu riietus on kas liiga soe või hakkab sul külm.
  • Kui sa oled algaja jooksja pea meeles järgnevaid asju: see läheb kergemaks! Sinu lihased tugevnevad ajaga, võhm suureneb ja vastupanu samuti, alusta lühemast distantsist ja juba pärast kolme,nelja korda tunned sa, et jaksad rohkem (seda muidugi kui jooksed vähemalt kaks,kolm korda nädalas)

Naisena on võimalik, et sul on tunne, et vajad kahte spordirinnahoidjat. Investeeri veidi kallimasse hoidjasse, lõppkokkuvõttes on see su tervisele parem.

Üleüldiselt tasub läbi mõtelda, mida sa kannad, konsulteerige, katsetage ja leidke endale sobivaim riietus ning jalanõud – tihtipeale tähendab see alguses veidi enam investeerimist, vähemalt sokkidesse ja treeningjalanõudesse – kellelegi ei meeldi villid ja valutavad jalad.

  • Praegusel ajal on mitmeid äppe mis sind aitavad austada – motiveerimiseks pole midagi paremat kui vaadata kuu aja tagust trenni ja näha kui palju sa oled selle lühikese ajaga arenenud
  • Väljas jooksmine on raskem ja seetõttu on ka tulem suurem – sinu jõud ja vastupidavus suurenevad ning väljas jooksmine mõjutab ka kaalu enam kui sees mõnel masinal sama asja tegemine.

http://bit.ly/1Wp0MEp

Ka siinkohal on mõistlik rääkida jooksutreeneriga, kes vaatab teie tehnika üle, et ei oleks põlved, hüppeliigesed ja puusad liialt koormatud.

Need on ainult mõningad lihtsad nipid, mida järgida, et sinu treening õues oleks mõnus. Kvaliteedilt ei tasu aga siinkohal kindlasti ennast tagasi hoida. Kui plaan on tõsine, tuleb ka motivatsioon ja mõningaid ebamugavusi on kerge vältida, kui te küsite asjatundjatelt nõu.

Mõnusat sportimist värskes õhus.

Kelli Koppelmann
Eviva OÜ