E;T;N 16.15 - 20.00; K 9.00 - 13.00

Pärnu mnt 317, 0 korrus. E;T;N 16.15 - 20.00; K 9.00 - 13.00

5 minutit = tund aega treeningut?

Ideaalne idee kas pole ? Mõned korrad nädalas ja vorm on suurepärane – liiga hea et olla tõsi ? Loomulikult tuleb lisaks jälgida toitumist ning eriti hea oleks, kui teeksite ka muud. Millistel juhtudel võiks sellise treeningu peale siis mõtleda ? Näiteks, kui on kiire ja tahaks aega veeta oma perega, samas on tunne, et trenn vahele jätta on ka halb, mida siis teha  –  mitte trenni minna ja ollagi treenimata või siiski natukenegi midagi teha, et püsida liikuv?

5 minutit ju ikka leiad iseenda jaoks? Kindlasti ei tasuks neid harjutusi teha, kui te pole kindlad, et teete neid õigesti. Valesti tehtud harjutused on sama halvad kui üldse mitte treenida. Niiet tasub end lasta korrigeerida ja kui tunnete end hästi, jatkata omal käel, peamine, et keha saaks koormuse kätte ning lihased piisavalt stiimulit, et end hoida.

  1. Kükid

Aseta oma jalad õlgade laiuselt harki või veidi laiemalt. Alusta kükitamist, tõmmates vaagent taha nagu hakkaksite istuma toolile. Kükita nii sügavale kui õnnestub, hoia kindlasti oma selg sirge ja jälgi, et põlved ei ületaks varbaid. Vajadusel aseta esialgu kandade alla kerge kõrgend. Mine uuesti esialgsesse asendisse, tunnetated oma jala ning tuharalihaseid.

  1. Kätekõverdused

Võta sisse asend nagu näidatud pildil . Käed on õlgade laiuselt lahus, õlad, põlved ja jalad on ühel joonel. Alanda aeglaselt oma keha, kõverdades käsi, proovides hoida küünarnukke keha ligi. Naase algasendisse. See harjutus on suurepärane rinnalihastele ja triitsepsile – lehvitaja lihas 😉

  1. Mäkke ronimine

Kompleksne harjutus, mis tugevdab kõhulihaseid ja aitab põletada kaloreid! Algasend on sama nagu on kätekõverdustel. Pinguta oma kõhulihaseid, tästa paremat jalga ja tõmba see aeglaselt oma rinnale. Jälgi oma puusade ja selja asendit: need peavad olema fikseeritud. Naase algasendisse ja tee sama teise jalaga.

  1. Etteasted

Aseta oma jalad õlgade laiuselt lahku, käed puusas. Astu suur samm vasaku jalaga enda ette (vasak jalg peaks jääma nurga alla ning parem peaks puudutama peaaegu põrandat). Siis mine tagasi alg positsiooni andes eesoleva jalaga endale tõuke, seejärel korda teise jalaga. Oluline on hoida oma selg sirge ja mitte astuda liiga vähe ega liiga palju enda ette.

  1. Hüpped

Tuletades meelde pioneerilaagrit või mistahes sõjaväelist treeningut on need hüpped igati silme ees. Läbi aastate on neid hüppeid tehtud ´, kuna parendavad suuresti nii süüsilist kui ka aeroobset vastupidavust. Algpositsioon, käed on keha kõrval. Seejärel hüpake üles ja viige jalad küljele harki, tõstes samal ajal käed pea kohale.  Kiire hüppega tuleb naasta esialgsesse asendisse ning korrata harjutust.

Treening plaan

Harjutus                                                                             Aeg

Kükid                                                                               60 sekundit

Kätekõverdused                                                            30 sekundit

Mäkketõus                                                                     30 sekundit

Etteasted                                                                        60 sekundit

Hüpped                                                                          45 sekundit

 

Miks on selline kiire intervall treening effektiivne ? Kuna tänu kiirele tempole põleb ka palju kaloreid ja seda lühikese aja jooksul.

http://bit.ly/2xFU8Ek

Hoidke oma keha liikumises ning võtke endale aega, et ennast treenida. Lisaks jooge vett, sööge tervislikult, naerge iga päev, magage piisavalt, tehke tööst pause, võimalusel mediteerige, viibige värskes õhus iga ilmaga.

Püsige positiivsed!

Kelli Koppelmann
Eviva OÜ